Wprowadzenie

OmniBlend połączył rozwiązania konstrukcyjne najlepszych na świecie blenderów, aby stworzyć jedno z najszybszych i najmocniejszych urządzeń do przygotowywania żywności, wspomagane przez solidny i niezawodny silnik elektryczny o mocy 3 KM. Ten świetnie sprzedający się blender komercyjny nadaje się zarówno do intensywnej pracy w restauracjach i pijalniach soków, gdzie przynosi nowy poziom profesjonalizmu i kreatywności, jak i znajduje zastosowanie w przygotowywaniu posiłków w kuchni domowej. Jednym słowem Omniblend to profesjonalny blender kuchenny.

Wybór blendera

W naszym sklepie oferujemy 2 modele blenderów Omniblend. Oba posiadają te same parametry i specyfikacje silników – zasadnicza różnicą jest za to ich wygląd i sposób obsługi.

Omniblend I (TM-767)

Jest to pierwszy w historii i sztandarowy blender JTC, wyposażony w pokrętło pozwalające na płyną regulacje prędkości oraz przycisk zmieniający tryb pracy na pulsacyjny. Blender Omniblend I świetnie sprawdzi się zarówno do zastosowań domowych jak i do barów, restauracji oraz pijalni soków.

Omniblend V

Ten model posiada osobne przyciski prędkości oznaczone: slow –wolno, medium – średnio i high – szybko oraz przycisk zmiany trybu pracy na pulsacyjny. Dodatkowo, Omniblend V posiada 3 przyciski czasowe, które pozwalają na zaprogramowanie każdej z prędkości mielenia do określonego czasu, po upływie którego urządzenie samo się zatrzyma. Do wyboru mamy ustawienie na czas 35, 60 i 90 sekund. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie będziesz już stać nad pracującym urządzeniem – wystarczy, że je włączysz i możesz spokojnie zająć się innymi czynnościami.

Wybór kielicha

Oczywistą, ale nie jedyną różnicą, jest ich pojemność. Możesz wybrać kielich o pojemności 1,5 litra lub o pojemności 2 litrów. Oba produkty wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wolnego od BPA (Eastman Tritan). Każdy z nich pasuje do wszystkich podstaw Omniblend, a więc można używać obu dzbanów zamiennie. Kielichy w normalnym użytkowaniu są praktycznie niezniszczalne!

Kielich 1,5 litra ma przekrój kwadratowy i jest nieco szerszy u podstawy, przez co łatwiejszy w czyszczeniu. Jest też niższy i zajmuje mniej miejsca, więc sprawdzi się znakomicie w miejscach z ograniczoną przestrzenią nad blatem.

Kielich o pojemności 2 litrów posiada okrągły przekrój. Polecany jest do miksowania składników o większej gęstości. Kielich ten jest węższy u podstawy, więc lepiej naprowadza miksowane produkty na ostrza, dzięki czemu praca jest wydajniejsza. Z tych samych powodów dzban o pojemności 2 litrów lepiej sprawdza się w miksowaniu na sucho.

Oczywiście, dzięki większej pojemności, możemy przygotować więcej w tym samym czasie. Pokrywa i popychacz 2 litrowego dzbana są grubsze i bardziej wytrzymałe niż w dzbanie 1,5 litrowym.

Przydatna uwaga: Kielichy Omniblend, zarówno o pojemności 1,5 l, jak i 2 l, są kompatybilne z blenderami Vitamix.

Najlepiej przygotowywać w nim:
– milk shakes
– smoothies
– przeciery warzywne i owocowe na soki
– zupy krem
– sosy
– lody i sorbety
– mleka roślinne

Podsumowanie:
Polecany do mokrych składników

Najlepiej przygotowywać w nim:
– milk shakes
– smoothies
– przeciery warzywne i owocowe na soki
– zupy krem
– sosy
– lody i sorbety
– mleka roślinne
Ponadto:
– masła z orzechów
– mąkę

Podsumowanie
Polecany do suchych i mokrych składników

Podsumowanie

eśli planujesz kupić blender do użycia komercyjnie w kawiarni lub restauracji być może zachcesz dokupić do zestawu osłonę OmniblendShield która znacznie redukuje odgłos pracy silnika. Osłona będzie idealnym rozwiązaniem jeśli chcesz przygotowywać smoothies na oczach swoich klientów jednocześnie szczędząc im hałasu.

Wybierz wtedy kielich o pojemności 1,5 litra – to ważne, gdyż osłona została zaprojektowana właśnie pod wymiar tego kielicha. Kielich 2-litrowy jest za wysoki.

Jednakże JTC ma w planach stworzenie nowej osłony OmniShield dedykowanej dla blenderów z kielichem 2-litrowym. Tak więc nie pozostaje nic innego jak subskrybować nasz newsletter i czekać na premierę tego nowego produktu.