Czy mogę wlewać gorące składniki do kielicha?

Wszystkie kielichy blenderów OmniBlend są odporne na wysokie temperatury. Zalecamy jednak schłodzenie składników do temperatury pokojowej, aby zapobiec ryzyku przekroczenia dopuszczalnej wartości ciśnienia w naczyniu.

Gdy przygotowujesz gorącą zupę, nie wlewaj jej natychmiast do kielicha blendera JTC Omniblend. Pozwól jej ostygnąć przed obróbką (blendowaniem).

Co to jest Tritan

Tritan jest rodzajem poliestru, materiałem bardzo trwałym, niełamliwym, odpornym na zarysowania i uderzenia. Tritan jest lekki, wytrzymały i bezpieczny dla żywności. Wymienione właściwości sprawiają, że doskonale nadaje on się do codziennego użytku domowego i profesjonalnego.

Kielichy blenderów JTC OmniBlend wykonane z tworzywa Tritan są produkowane przez firmę amerykańską firmę chemiczną Eastman Chemical. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Tritansafe.com.

Jak mogę zapewnić długotrwałą pracę mojego blendera?

Oto kilka sposobów aby zapenić długą i bezawaryjną pracę Twojego urządzenia.

 • Nie używaj popychacza bez założonej osłony kielicha.
 • Nie popychaj blendowanych produktów zbyt mocno w dół.
 • Utrzymuj w czystości wierzchnią stronę podstawy blendera.
 • Nie myj kielicha w zmywarce do naczyń.
 • Nie wstrząsaj kielichem podczas blendowania.
 • Zdejmuj kielich blendera z podstawy tylko wtedy, gdy silnik został całkowicie zatrzymany, w przeciwnym razie spowodujesz uszkodzenie gniazda napędowego, co z kolei spowoduje uszkodzenie łożyska w kielichu.

Jak powinno się czyścić kielich blendera?

Postępuj zgodnie z instrukcją:

 • Wypełnij kielich ciepłą wodą do połowy jego wysokości i dodaj jedną lub dwie krople płynu myjącego.
 • Załóż pokrywę kielicha.
 • Naciśnij przycisk PULSE i przytrzymaj kilka sekund. Powtórz 3-4 razy.
 • Dla dokładniejszego oczyszczenia kielicha załącz blender z kielichem wypełnionym ciepłą wodą mydlaną na około 60 sekund.
 • Wylej płyn z kielicha, przepłucz bieżąca wodą i dokładnie wytrzyj jego wnętrze.
 • Obróć kielich dnem do góry i pozwól mu wyschnąć.

Czy blender JTC Omniblend nadaje się do mielenia?

JTC OmniBlend jest przeznaczony również do mielenia na sucho i rozdrabniania ziaren, orzechów i przypraw, oraz kruszenia lodu. Pomocna wskazówka: podczas mielenia należy upewnić się, że we wnętrzu kielicha znajduje się wystarczająco dużo składników, aby w całości zakryć ostrza tnące.

Jak powinno się czyścić kielich blendera?

Szeroki wybór przepisów znajdziesz na naszym blogu internetowym, który jest regularnie aktualizowany, a ponadto całą gamę przepisów w naszej książce z przepisami, którą dodajemy bezpłatne do wszystkich zamówionych blenderów.

Czy istnieje łatwy sposób na usunięcie z kielicha gotowego, lepkiego produktu?

Przed przystąpieniem do pracy natłuść ścianki kielicha olejem spożywczym co pomoże o wiele łatwiej wyjąć gotowy lepki produkt finalny

Co oznacza BPA Free?

BPA to symbol Bisnefolu A, substancji chemicznej używanej do wyrobu tworzyw sztucznych. Badania wskazują, że Bisfenol A jest szkodliwy dla zdrowia.  BPA FREE oznacza, że do wyrobu danego produktu nie użyto Bisfenolu A.

Czy kielichy o pojemności 1,5 L i 2 L są przeznaczone do blendowania produktów suchych i mokrych?

Tak, kielichy JTC Omniblend wyposażone są jednostkę tnącą o sześciu ostrzach, które są przeznaczone do obróbki produktów suchych oraz mokrych. Nie potrzebujesz osobnych kielichów!

Co zawiera zestaw?

W zestawie otrzymujesz:

 • blender
 • kielich
 • popychacz
 • książkę z przepisami oraz woreczek do produkcji mleka roślinnego

Co zrobić gdy blender się wyłączy?

Upewnij się, że kabel zasilający jest podłączony do gniazdka sieciowego (zasilania). Jeżeli pomimo tego blender wciąż nie działa, sprawdź bezpiecznik przeciążeniowy, na spodzie urządzenia, możliwe że doszło do jego wybicia.

Aby ponownie uruchomić silnik, wciśnij przycisk zlokalizowany na spodzie podstawy blendera i rozpocznij na nowo blendowanie.

Ile waży blender Omniblend i jak długi ma kabel zasilający?

Całkowita waga blendera, w zależności od modelu, wynosi 4 -5 kg. Waga blendera wyposażonego w osłonę tłumiącą hałas (OmniShield) wynosi do 7 kg.

Długość kabla zasilającego wynosi 1,40 m

Jak mogę zabezpieczyć mój blender przed przeciążeniem?

Zawsze pamiętaj aby zachować, mają właściwy stosunek składników suchych do mokrych, niezachowanie tych proporcji jest główną przyczyną przeciążenia i w konsekwencji wyłączenia się silnika blendera. Ponadto, NIGDY nie napełniaj kielicha blendera do pełna –

Zalecamy wypełnienie do 2/3 wysokości kielicha.

Ile waży blender Omniblend i jak długi ma kabel zasilający?

Całkowita waga blendera, w zależności od modelu, wynosi 4 -5 kg. Waga blendera wyposażonego w osłonę tłumiącą hałas (OmniShield) wynosi do 7 kg.

Długość kabla zasilającego wynosi 1,40 m

Gdzie mogę dostać części zamienne do blendera?

Zawsze pamiętaj aby zachować, mają właściwy stosunek składników suchych do mokrych, niezachowanie tych proporcji jest główną przyczyną przeciążenia i w konsekwencji wyłączenia się silnika blendera. Ponadto, NIGDY nie napełniaj kielicha blendera do pełna –

Zalecamy wypełnienie do 2/3 wysokości kielicha.

Porady użytkowania

 • Wpierw należy umieścić w kielichu blendera składniki płynne sporządzanej potrawy, a dopiero potem pozostałe komponenty.
 • Zaleca się pocięcie jarzyn, owoców i innych porcji żywności na małe kawałki, aby ułatwić im cyrkulację wokół ostrzy tnących.
 • Należy zawsze pozostawić w kielichu wolną przestrzeń z uwagi na możliwy wzrost objętości zblendowanej mieszanki. Powinna ona wynosić około 1/3 pojemności kielicha, a nawet więcej, w przypadku przetwarzania bardzo rzadkich lub gorących płynów.
 • Zachowaj ostrożność podczas blendowania gorących płynów – pozostaw więcej miejsca na wzrost objętości, usuń zatyczkę kielicha, aby powstająca para miała gdzie uchodzić z naczynia i koniecznie zaczynaj blendowanie na niskiej prędkości.
 • Nigdy nie należy używać blendera bez prawidłowo osadzonego kielicha w podstawie urządzenia.
 • Nie należy używać blendera bez założonej pokrywki na kielichu. Nawet najdrobniejsza cząstka żywności, wyrzuconej z blendera bez założonej pokrywy, może spowodować wielkie szkody
 • Nigdy nie wkładaj niczego poza popychaczem do pracującego blendera.
 • Podczas pracy blendera zawsze przytrzymuj pokrywę kielicha
 • Przy zmianie prędkości lub trybu pracy, blender powinien się wpierw całkowicie zatrzymać.
 • Nigdy nie zanurzaj podstawy blendera w wodzie.
 • Nigdy nie myj kielicha blendera w zmywarce

Blender czy wyciskarka

Wyciskanie soku, nawet przy użyciu najnowocześniejszych wyciskarek lub sokowirówek, zawsze prowadzi do oddzielenia włókien i błonnika z owoców i warzyw poddanych obróbce w wyciskarce.

Chociaż z teorii naukowych wynika, że składniki odżywcze zawarte w soku są natychmiast wchłaniane, to sok bez włókien i miąższu może spowodować podwyższenie poziomu cukru we krwi, co nie jest korzystne dla organizmu. Obecność włókien i błonnika w spożywanym soku spowalnia wchłanianie cukrów oraz zapewnia właściwy poziom przeciwutleniaczy. Tak więc uzyskując sok za pomocą wyciskarki otrzymamy płyn o wysokiej zawartości cukrów, pozbawiony włókien i błonnika oraz o znacznie obniżonej, w porównaniu do produktów wyjściowych, zawartości przeciwutleniaczy.

Sposobem na zdrowie jest zastąpienie soków koktajlami owocowo-warzywnymi o pełnej zawartości włókien, błonnika oraz cennych składników odżywczych. Zanim wydasz pieniądze na wyciskarkę soków (która nawiasem mówiąc jest bardzo trudna do utrzymania w czystości) być może będziesz chciał sprawdzić urządzenie bardziej wszechstronne i przyjazne dla użytkownika – wielofunkcyjny blender?

Zupełnie inną kwestią jest zastosowanie wyciskarki wolnoobrotowej (Cold Press Juicer). Wyciskarka taka dzięki powolnemu obracaniu się ślimaka miażdży wyciskane warzywa i owoce. Taki sok lub przygotowany jogurt ma o wiele większą zawartość witamin i enzymów niż tradycyjna wyciskarka.