Nowości i promocje

Jak utrzymać blender Omniblend w czystości?

Jak utrzymać blender w czystości

Blender Omniblend jest wysokiej klasy urządzeniem, które radzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.  Nierzadkie są egzemplarze, które pracują bez jakichkolwiek usterek przez 10 lat i dłużej.

W dzisiejszym wpisie pokażemy jak utrzymać blender Omniblend w czystości. Dzięki kilku wskazówkom Twój blender zawsze będzie wyglądał jak nowy. A więc zaczynamy.

Kielich

Po użyciu blendera starannie wyczyść kielich. To bardzo proste. Wlej do kielicha około 500 ml ciepłej wody i dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń. Załóż pokrywkę kielicha i użyj w swoim blenderze funkcji pulse przez kilkanaście sekund.

Wirujące ostrza blendera wytworzą pianę, która skutecznie zbierze cały osad zarówno ze ścianek kielicha jak i spod noży. Następnie opłucz wnętrze kielicha wodą. Pamiętaj, żeby unikać czyszczenia noży kielicha ręcznie. Noże blendera Omniblend są bardzo ostre, więc łatwo o skaleczenie. Nigdy nie myj kielicha blendera w zmywarce. Jeżeli zamoczysz podstawę kielicha w wodzie, to osusz ją szmatką lub ręcznikiem papierowym. Umyty kielich pozostaw do wyschnięcia obrócony. Pozwoli to spłynąć pozostałej w kielichu wodzie.

Gumowa podkładka kielicha

Przytrzymując gniazdo napędu zdejmujemy gumową podkładkę. Gumowa podkładka spełnia funkcję stabilizującą kielich. Podstawę czyścimy nie tylko ze względów estetycznych, lecz również by zachować higienę.

Pamiętaj, że na niej znajdują się resztki zaschniętych produktów spożywczych. Podstawę wystarczy umyć zwykła gąbką kuchenną z użyciem kilku kropel płynu do mycia naczyń. Następnie pozostawiamy ją do całkowitego wyschnięcia. 

Blender

O ile mycie kielicha wodą jest jak najbardziej dopuszczalne, tak użycie tego sposobu przy czyszczeniu blendera jest całkowicie zabronione. Blender jest urządzeniem elektrycznym, niestosowanie się do ostrzeżeń może doprowadzić do porażenia prądem. Nigdy nie mocz blendera w wodzie! Jak więc można wyczyścić blender? Po pierwsze należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania. Pamiętaj o tym zawsze!

Mając zdjętą podkładkę kielicha możemy przystąpić do czyszczenia blendera. Czyszczenie wykonujemy gąbką kuchenną z użyciem 1-2 kropli płynu do mycia naczyń. Czyścimy również panel blendera.

Membrana panelu jest przystosowana do takiego zabiegu. Następnie za pomocą ręcznika papierowego wycieramy blender do sucha. Teraz wystarczy nałożyć na urządzenie gumową podkładkę kielicha. Gotowe

Zachęcamy do systematycznego czyszczenia blendera i kielicha Omniblend. Pozwoli to zachować sprzęt przez długie lata w nienagannej kondycji technicznej jak i wizualnej. Już niedługo dodamy na naszym kanale YouTube pokazujący proces czyszczenia blendera!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *