Przepisy

Jak przygotować smoothie idealne w blenderze

Jak przygotować smoothie idealne

Porcja składników

Ilość blendowanych składników ma istotny wpływ na konsystencję smoothies. Im mniej składników, tym będzie ona bardziej jednolita. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by przygotować większe porcje koktajlu.

Do tego przyda się tamper, który znajduje się w zestawie. Wrzuć wszystkie składniki do blendera pamiętając by kielich był wypełniony najwyżej w 2/3 objętości.

Zacznij blendować na niskich obrotach i popychaj składniki w kielichu tamperem. Takie mieszanie sprawia, że wszystkie produkty równomiernie trafiają na ostrza blendera. Pamiętaj by używać tampera z zawsze założoną pokrywą kielicha!

Ilość płynu

Miara dodanej wody lub mleka ma wpływ na jakosć koktajlu. Zawsze sugerujemy dodanie przynajmniej 100 ml płynu do blendowanych produktów. Pozwoli to szybciej zblendować warzywa i owoce i uzyskać gładką konsystencję.

Możesz również dodać kilka kostek lodu – blender Omniblend poradzi sobie z nimi bez problemu.

Blenduj dłużej

Jest to bardzo często pomijana kwestia podczas przygotowywania koktajli. Blender Omniblend V posiada zaprogramowane tryby czasowe. Przygotowując napój włącz program 60 sekundowy.

W programie tym blender pracuje ze zmienną prędkością co pozwala na dokładne zblendowanie warzyw i owoców na gładko. W połowie trwania programu blender wręcz zatrzymuje się i podbija mieszane składniki.

Masz więc pewność, że nawet produkty znajdujące się w górnej części kielicha opadną wprost na łopatki ostrzy. Lubisz pić bardzo zimne smoothie? Zamroź więc produkty przed blendowaniem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *